3 pomysły na salon z meblami indyjskimi

Kiedy urządzasz salon, musisz pomyśleć o także o jego odpowiednim umeblowaniu. To, by dopasować je do charakteru wnętrza, jest bardzo ważne. Stylistyczna równowaga to jednak nie wszystko.

Zakup mebli to przecież decyzja na wiele lat. Z tego względu ważne jest, by były one mocne i wytrzymałe. I takie właśnie są meble indyjskie. Odznaczają się stabilną konstrukcją i niezniszczalną powierzchnią. Nawet bardzo aktywne użytkowanie nie wpływa na ich pierwotną formę. Dlatego poniżej przedstawiamy pomysł na salon właśnie z nimi w roli głównej.

W skrócie o meblach indyjskich

Meble z duszą i klasą. Trwałość, solidność, bezpieczeństwo użytkowania. Tak możemy w wielkim skrócie opisać meble indyjskie. Meble te mogą wybrać dla siebie miłośnicy klasycznych wzorów, ale i bardziej awangardowych rozwiązań. Niewątpliwie będą także gratką dla pasjonatów dobrego designu. Dzięki klasycznemu wzornictwu będą świetnym dopełnieniem domu, zarówno o tradycyjnym charakterze, jak i rustykalnym, nowoczesnym czy minimalistycznym. W ich ofercie zazwyczaj znajdują się przepiękne parawany z naturalnego drewna, wysokiej jakości kolekcje mebli, komódek, foteli i innych detali. które pozwalają na urządzenie oryginalnego i pięknego salonu. A pamiętajmy, że jeśli w salonie będą dominować meble z naturalnego drewna, same w sobie staną się obiektem pierwszego planu. Drewno to symbol niewymuszonej elegancji, która doskonale wpisuje się w zasadę mniej znaczy więcej, panującą w poniżej przedstawionych stylach.

Salon rustykalny

Styl rustykalny to doskonały łącznik ze spokojnym, zgodnym z naturą życiem. Atmosferę dawnych gospodarstw doskonale oddadzą meble z litego drewna, które w połączeniu z białym lub szarym  kolorem ścian stworzą świetne możliwości aranżacyjne. W rustykalnym salonie doskonale odnajdą się zatem drewniane kufry, ręcznie rzeźbione stoliki z szufladką, niewielkie stoliki kawowe czy komody.

Salon minimalistyczny

Odmienny efekt aranżacyjny, ale równie efektowny, uzyskamy wybierając meble z powierzchnią szklaną do salonów w stylu skandynawskim. Meble indyjskie w postaci witryn wykonanych  z akacji indyjskiej to rozwiązanie godne polecenia do takich właśnie wnętrz. 

Salon kolonialny

Nie mogło być inaczej: meble indyjskie to przecież jeden ze stałych elementów salonu w stylu kolonialnym. Doskonale odnajdą się w nim meble wykonane z drewna palisandrowego, np. witryny, kredensy, szafy, stoły, ławki, biurka czy urocze sekretarzyki. Prostota, i elegancja zarazem.