Dekoracje na Walentynki

Walentynki bardzo szybko przyjęły się w polskiej kulturze. Być może dlatego że pomimo ich obchodzenia w zimnym miesiącu, wnoszą ciepłą, serdeczną atmosferę. To święto nie tylko dla młodzieży i świeżo upieczonych par. Warto wykorzystać 14 luty aby nadać wnętrzu przytulnego klimatu, a w małżeńskie życie odskocznię od rutyny.

Z tradycjami przychodzącymi do naszego kraju można się zgadzać lub nie. Jednak warto każdą możliwą okazję wykorzystać aby okazać najbliższej osobie jak bardzo jest dla nas ważna.

Ciekawe rozwiązania na miłosny klimat

Litery 3D kupić można już w niemal każdym sklepie wnętrzarskim. Do wyboru są czcionki proste i szeryfowe, klasyczne drewniane, z plastiku lub styroduru. Ich bogatsze wersje mają wmontowane światełka, a nawet kolorowe neony. Często są wykorzystywane w pokojach dziecięcych i młodzieżowych ponieważ stanowią ładny element dekoracyjny. Jednak ich przeznaczenie jest o wiele szersze, można je stosować okazjonalnie, na przykład ustawić w napis „LOVE” lub inne wyznanie miłosne.

W blasku świec

Płonący ogień nastraja romantycznie, szczególnie jeśli można usiąść z lampką wina przy rozpalonym kominku. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, ale doskonałym źródłem naturalnego blasku są świece i tealighty. Ustawione w dekoracyjnych osłonkach w kształcie serduszek, albo w lampkach do wina będą pięknym akcentem.
Jeżeli macie ulubione zapachy można kupić kilka podgrzewaczy zapachowych. Zbyt duża ich ilość będzie męczyć, ale jedna lub dwie w towarzystwie zwykłych tealightów z pewnością nie zaszkodzi.
Dla bardziej ostrożnych polecamy świece i podgrzewacze na baterie. Doskonale imitują płomyk a do tego mogą stać w każdym miejscu bez ryzyka podpalenia.

Romantyczna zastawa stołowa

Zastawy okazjonalne cieszą się ogromnym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, wszak uroczysty posiłek to istotny element każdego święta. W Wielkanoc spotykamy się na śniadaniu, w Wigilię przełamujemy opłatkiem na kolacji. Dlaczego nie wykorzystać dekoracyjnego serwisu także z okazji Dnia Walentego?
Śniadanie do łóżka podane na talerzyku z napisem „love” wprowadzi w iście miłosny nastrój. Zastawa w serduszka i kwiatki w delikatnych kolorach również świetnie sprawdzi się na romantyczną kolację przy świecach. Ciekawą alternatywą jest zrobienia samemu serduszek na jednokołowych talerzach. Można to zrobić pieczątkami z odpowiednio wyciętego buraczka.

Płatki róż na pościeli

Tegoroczne Walentynki przypadają w piątek, dzień w którym wielu z nas pracuje. Jeżeli tego dnia się mijacie i nie ma możliwości na wspólny, romantyczny posiłek, zafundujcie sobie miłosny nastrój w sypialni. Rozsypane płatki róż na pościeli, które dodatkowo można ułożyć w serce, świece i romantyczna muzyka mogą sprawić że będzie to najpiękniejsza wasza noc.