Dekorowanie ścian

W dzisiejszym designie wnętrzarskim dominuje styl własny, co oznacza że cokolwiek nie zrobimy ważne aby podobało się to domownikom i spełniało ich oczekiwania. Gdy projekt obejmuje mieszkanie w którym właściciele już przebywali, z reguły wiedzą czego oczekują. Inaczej sprawa wygląda jeśli wnętrza będą przez nich zamieszkanie po raz pierwszy, często łączy się to z aspektami finansowymi.

Naklejki sposobem na tymczasowe zagospodarowanie ściany

Miłośnicy stylu minimalistycznego ograniczają ilość gadżetów i mebli, co nie oznacza że koniecznie ich mieszkania muszą dawać wrażenie pustki. Ścianę która zniechęca jednolitą, nieciekawą formą można szybko uatrakcyjnić naklejkami. To doskonały i szybki sposób również na „oswojenie” miejsca na które chwilowo nie mamy pomysłu. Naklejki ścienne w przeciwieństwie do fototapet są delikatne a ich ilość i efekt końcowy całkowicie zależą od domowników. Na rynku jest wiele firm oferujących bogaty wachlarz form, a nawet wycinające kształty na zamówienie.

ściana z fototapetą

Półki dekoracyjne i praktyczne

Popularność wnętrzarskich sklepów sieciowych przyczyniła się do dużej konkurencyjności a co za tym idzie szerokiemu wyborowi drobnych mebelków, jak na przykład półki czy szafeczki na bibeloty. Wybierać można w kolorach, wielkościach a nawet formach. Od prostych „desek” poprzez symbole (trójkąty, kwadraty, heksagony) aż po nieforemne kształty, będące już same w sobie ciekawą dekoracją.

Sztuka w każdej formie.

Dzięki internetowi rynek dzieł sztuki jest łatwo dostępny dla każdego z nas. Internetowe galerie, ogłoszenia twórców a nawet portale ogłoszeniowe kryją ciekawe perełki wśród których znajdzie się coś dla dowolnego wnętrza. Równie dobrze można wieszać plakaty wydrukowane samodzielnie lub na zamówienie, bazując na materiałach z banków zdjęć.

plakaty i półka w salonie

Rower na ścianie? Czemu nie!

Miłośnicy wnętrz oryginalnych niechętnie będą widzieć u siebie tak banalne rozwiązania jak przedstawione powyżej. Wszak obraz czy półki wiszą w niemal każdym domu i bez względu jaką będą mieć formę, to wciąż będą tylko półki.
Jest jednak rozwiązanie i dla nich, mogą przecież powiesić na ścianie rower. Pierwotnie pomysł ten był zarezerwowany dla ludzi z pasją rowerową, którzy nie mieli innej możliwości jak przechowywać rower w przedpokoju.
Równie oryginalnym pomysłem będzie powieszenie starego okna albo kilku zabytkowych lamp.

rower na ścianie

Pusta ściana nie musi przerażać ani być niedokończonym elementem wystroju. W małych pomieszczeniach warto a czasami nawet trzeba zostawić wolną przestrzeń, chociażby dla lepszej komunikacji. Taką ścianę można ciekawie pomalować albo wykończyć tynkiem strukturalnym. Na rynku istnieje wiele atrakcyjnych technik remontowych. Więcej informacji otrzymacie w sklepach z materiałami budowlanymi a także u producentów farb i tynków.

ściana z tynkiem