Energooszczędne grzejniki hybrydowe – sposób na sezon grzewczy

Koszty za sezon grzewczy przerażają każdego właściciela domu czy mieszkania. Rosnące ceny dają się odczuć w domowym budżecie, a ogrzewanie to jeden z największych wydatków wśród opłacanych mediów. Jak jednak utrzymać komfort termiczny, a do tego nie przepłacać?
Dobrym rozwiązaniem jest wybór energooszczędnych grzejników hybrydowych. Wyróżniają się one nie tylko intuicyjną obsługą, lecz przede wszystkim możliwością uzyskania ciepła na pożądanym poziomie, ale bez horrendalnych opłat za ogrzewanie. Na czym polega ich sposób działania?

Dwa moduły grzewcze, czyli klucz do oszczędnego ogrzewania

W elektrycznych grzejnikach hybrydowych, które można znaleźć na stronie https://econovli.pl/, zastosowane są dwa moduły grzewcze. Jeden z nich działa na takiej samej zasadzie, jak tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne. Drugi zaś wykorzystuje zjawisko promieniowania podczerwonego, które jest podstawą działania nowoczesnych promienników podczerwieni. Co to oznacza?
W hybrydowych grzejnikach najpierw pracę wykonuje moduł działający w sposób tradycyjny. Jego zadaniem jest uzyskanie zadanej przez użytkownika temperatury. Gdy do tego dochodzi, pracę zaczyna moduł działający na tej samej zasadzie, co promienniki podczerwieni. Chodzi bowiem o utrzymanie pożądanej temperatury przez długi czas, równomierne jej rozprowadzanie po domowych przestrzeniach, ale minimalizując wykorzystanie energii elektrycznej.
W hybrydowych grzejnikach elektrycznych praca rozpoczyna się z minimalną mocą niezbędną do tego, by zapewnić domownikom komfort termiczny. To pierwszy krok do oszczędzania, ale bez konieczności obniżania temperatury.

Czujniki obecności i otwartego okna

O oszczędnym ogrzewaniu decyduje funkcjonalność hybrydowych grzejników. Przede wszystkim w grę wchodzą dodatkowe funkcje, jak czujniki obecności czy otwartego okna. Działają one na tej zasadzie, że gdy system wykryje brak obecności domowników w danym pomieszczeniu, temperatura zostaje zmniejszona, aby zbędnie nie nagrzewać pokoju. Gdy domownik wraca do pomieszczenia, bardzo szybko wzrasta temperatura do pierwotnego poziomu.
Na tej samej zasadzie opiera się działanie czujnika otwartego okna. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że przy otwartym oknie dochodzi do ucieczki ciepła, więc nie ma najmniejszego sensu dogrzewać pomieszczenia. To straty cieplne i energetyczne. Grzejnik w takiej sytuacji znów automatycznie obniża temperaturę, by przywrócić ją, gdy okno zostanie zamknięte.

Równomiernie rozprowadzane ciepło

Dzięki nowoczesnym grzejnikom ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całej przestrzeni. Domownicy mogą liczyć na pełen komfort termiczny, więc nie mają potrzeby dogrzewania się kolejnymi urządzeniami.
Mimo pracy z wykorzystaniem energii elektrycznej, hybrydowe grzejniki sprzyjają oszczędnościom. Nie można również odebrać im estetyki, intuicyjnej obsługi i wielu funkcjonalności, co składa się na nie przetrwanie, lecz komfortowe funkcjonowanie przez cały sezon jesienno-zimowy.