Fotel – praktyczny i piękny mebel

Jesień to przede wszystkim długie, coraz chłodniejsze wieczory. Aby mijały nam w przyjemnej atmosferze, dobrze rozsiąść się z książką i gorącym kakao w wygodnym fotelu. Podobnie jak krzesła, fotele są także doskonałą alternatywą do salonów, jadalni, biur i sypialni. Zanim jednak będziemy mogli się cieszyć błogą chwilą, warto poznać rynek mebli wypoczynkowych i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy.

Fotele na każdą przestrzeń

Projektanci od lat prześcigają się w formach, kształtach a nawet materiałach z jakich tworzy się meble do siedzenia. Prawdopodobnie historia fotela sięga epoki kamienia, kiedy to człowiek po raz pierwszy wykorzystał futro zwierzęce jako pokrycie miejsca odpoczynku. Wówczas zapewne miało to służyć zatrzymaniu ciepła, dziś jego funkcji jest znacznie więcej. Od relaksu, poprzez pracę aż po wystrój.

Czym się kierować wybierając fotel?

Ogrom towaru i jego różnorodność daje wrażenie że bez problemu znajdziemy siedzisko idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Jednak nic bardziej mylnego! Tak duży wybór może doprowadzić do zakupu pod wpływem impulsu i to niekoniecznie najlepszego. Na początku trzeba pamiętać o jego funkcji która nie zawsze musi być użytkowa. Jeśli chcemy mieć piękne i efektowne uzupełnienie kącika z kominkiem, albo miejsca wyłącznie na chwilowy wypoczynek można zdać się na poczucie estetyki, stylu czy koloru.

Jeżeli fotel ma służyć domownikom, koniecznie musi być wygodny. Przed zakupem warto sprawdzić jego twardość i wygodę siedzenia. Zbyt wysokie podłokietniki z czasem potrafią irytować a nawet dawać poczucie dyskomfortu.