Jak zadbać o korytarz jesienią

Jesień to trudny czas, zarówno dla nas jak i naszych mieszkań. Nie unikniemy deszczu, kałuż ani błota, ale możemy sprawić aby pogoda nie doprowadzała naszego korytarza do ruiny. Dzięki kilku sprawdzonym sztuczkom także nie będziemy musieli się narobić.

Sposób na czystą i suchą podłogę

W korytarzu płytki i ogrzewanie podłogowe są rozwiązaniem idealnym, jednak nie zawsze posiadanie tego jest możliwe. Doskonałą alternatywą jest wykładzina PCV. Na rynku istnieje szeroki wybór wzorów i kolorów które można dobrać do paneli czy parkietu. Kupowanie linoleum na całą podłogę w korytarzu może okazać się sporym kosztem, dlatego lepiej wymierzyć 1-1,5 m szerokości od drzwi wejściowych i tam na okres jesienno-zimowy położyć wykładzinę. Oczywiście jeżeli miejsce zostawiania butów jest dalej, konieczne będzie zastosowanie wykładziny aż do niego.
Jeżeli podłoga nie jest aż tak wrażliwa na wilgoć, z powodzeniem sprawdzą się podkładki i ociekaczki do butów. Od klasycznych wycieraczek różnią się zabezpieczającym brzegiem, dzięki któremu błoto i woda nie wyciekają.

Mieszkanie musi być przystosowane do mieszkańców i sytuacji. Awaryjne zostawianie butów na klatce schodowej czy schodach jest nieestetyczne i niepraktyczne.
Słotne dni trwają przeważnie kilka miesięcy, wykorzystajmy je do wprowadzania nowych, lepszych rozwiązań.

Miejsce na kurtki i parasole

W deszczowe dni, również mokre ubrania i parasole są udręką. Wieszanie ich między suchymi kurtkami sprawi że wszystkie ubrania przejdą wilgocią i wszystko będzie długo wysychało.
Warto zaopatrzyć się w wieszak wolnostojący. Ulokowany na wodoodpornej podłodze, najlepiej nieopodal grzejnika doskonale będzie służył jako suszarka. Przydać się może także przy większej grupie gości, a gdy nie będzie potrzebny wystarczy schować go do szafy, lub ustawić w miejscu gdzie nie będzie przeszkadzał.
Jako parasolnik praktyczne okazują się być duże donice które już same w sobie są ciężkie. Przy ich braku można wykorzystać wiklinowy koszyk, do którego włożymy mniejszą plastikową doniczkę wypełnioną kamieniami. Pojemnik zabezpieczy podłogę przed spływaniem wody, a dodatkowe obciążenie będzie stabilizowało parasolnik.