Jakie zalety mają miękkie panele ścienne?

Planujesz ozdobić ściany i szukasz produktu, który pozwoli Ci na oryginalne wykończenie pomieszczenia? Nie musisz ograniczać się wyłączenie do tapet ściennych lub obrazów, które są bardzo powszechne. Interesującym produktem są miękkie panele ścienne, które idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, co również ważne stanowią zachwycający i rzucających się w oko punkt aranżacji pomieszczenia. Sprawdź sam czym jeszcze wyróżnia się ta ozdoba na ściany i poznaj zalety miękkich wygłuszających paneli na ściany!

5 zalet miękkich paneli ściennych

Bardzo oryginalne kształty paneli na ściany

Gdy już podejmiesz decyzję o zakupie miękkich paneli ściennych, to z łatwością uzyskasz w pomieszczeniu trójwymiarowy efekt 3d, który nie tylko wprowadzi do pomieszczenia dynamizm, ale także nowoczesność. Tym bardziej że w sieci masz do wyboru tak wiele ciekawych i różnorodnych kształtów miękkich paneli. Wśród nich znajdziesz takie klasyczne prostokątne i kwadratowe oraz bardziej unikalne, takie jak sześciokąty, szerokie bądź płaskie strzałki czy też indywidualne wzory do twojego pomieszczenia. Z łatwością dopasujesz wielkość oraz rodzaj paneli do stylu panującego we wnętrzu.

Mnogość kolorów

Panele ścienne 3D zachwycają różnymi kolorami, dlatego też są tak często wybierane, co najmniej 2-3 barwy bądź dostępne odcienie. W tym przypadku można kierować się standardowo kontrastem lub wybrać dopasowane barwy. Bardzo ładnie prezentują się bordowe, niebieskie, żółte i zielone warianty kolorów. Jeżeli jednak zależy Ci na jaśniejszym i minimalistycznym efekcie, postaw na białe kolory paneli w towarzystwie szarości lub błękitu.

Szerokie zastosowanie

Panele ścienne wyróżniają się szerokim zastosowaniem. W końcu zachwycają nie tylko oryginalnym wyglądem, a tym samym stanowią unikatową ozdobę aranżacji. Trzeba również podkreślić, że przy pomocy tych ściennych paneli wygłuszysz każde pomieszczenie, wydzielisz sobie osobną przestrzeń, a ponadto zyskasz niepowtarzalny dodatek do pokoju. Oprócz tego te panele sprawdzą się w sypialni oraz salonie, pokoju dziennym czy nawet w biurach.

Panele ścienne i ich właściwości

Planujesz stworzyć w salonie kino domowe, gdzie każdego dnia będziesz mógł oglądać filmy lub seriale? Musisz w takim razie zadbać o prawidłowe wygłuszenie pomieszczenia, aby głośny dźwięk nie przeszkadzał innym osobom. Właśnie z takim zadaniem świetnie poradzą sobie wygłuszające panele ścienne wykonane z miękkiej pianki, które zostały właśnie testowane pod tym kątem. Jednocześnie też dobrze dbają o prywatność w pomieszczeniu. To też nie jest jedyna i ostatnia zaleta jakie mają miękkie panele ścienne!

Bardzo trwała ozdoba pomieszczenia

Fototapety, obrazki, obrazy czy naklejane na ściany plakaty z czasem tracą barwy i płowieją i już nie są modne. Całkiem inaczej jest w przypadku opisanych wyżej paneli ściennych 3D. Takie ozdoby ścian są wykonane z bardzo trwałych materiałów i dzięki temu nawet po wielu latach będą dalej zachwycały pełnią kolorów.