Kamera Dahua 4Mpx – użyteczność i funkcjonalność

Kamery wykorzystywane w monitoringu wizyjnym dzielimy między innymi posługując się kryterium ich przeznaczenia.

Część kamer przeznaczona jest do użytku wewnętrznego, część do użytku zewnętrznego. Kamera Dahua 4Mpx to nowoczesna kamera przeznaczona do użytku zewnętrznego. Jej obudowa i nowoczesny design przesądzają o tym, że często wykorzystywana jest w monitoringu terenu należącego do instytucji publicznych, hoteli, parkingów, lotnisk lub urzędów. Kamera Dahua 4Mpx to doskonała jakość obrazu w przystępnej cenie. Jej niewielkie rozmiary przesądzają też o tym, że może być wykorzystywana jako kamera tam, gdzie nie powinna być widoczna. 

Kamera Dahua 4Mpx – cechy urządzenia

Wspominaliśmy wcześniej o estetycznym wyglądzie i starannym wykonaniu kamery Dahua 4Mpx. Warto wspomnieć również o jej doskonałym radzeniu sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Kamera Dahua 4Mpx jest odporna na mróz, śnieg, deszcz, wilgoć i działanie wysokich temperatur. Świetnie radzi sobie również w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki odpowiedniej konstrukcji obiektywu automatycznie dostosowuje się do zmian natężenia światła dzięki czemu obraz jest ostry i pozwala rozróżnić wiele szczegółów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom kamera Dahua 4Mpx stosuje nowoczesny system kompresji rejestrowanego obrazu dzięki czemu pozwala na oszczędność miejsca na nośniku. Nie ma to wpływu na jakość obrazu. 

Montaż i konfiguracja kamery Dahua 4Mpx

Wiele urządzeń do monitoringu wizyjnego wymaga skomplikowanych czynności konfiguracyjnych lub specjalnych umiejętności związanych z montażem. Kamera Dahua 4Mpx taka nie jest. Producent zastosował bowiem specjalne oprogramowanie, które pozwala na wykorzystanie internetu w celu konfiguracji i zmianę parametrów urządzenia. Można dokonać tego z poziomu przeglądarki internetowej. W ten sposób użytkownik posiada także dostęp do bardziej złożonych ustawień. W tym sensie konfiguracja oraz instalacja kamery Dahua 4Mpx jest intuicyjne i prosta. 

Montaż również został uproszczony przez zastosowanie systemu Power over Ethernet. Do montażu kamery można wykorzystać tak zwaną “skrętkę” czyli kabel koncentryczny wykorzystywany zwykle do komputerów (UPT). Takie rozwiązanie pozwala umieścić kamerę nawet w dużej odległości od źródła zasilania. Pełne informacje dotyczące sposobu profesjonalnego montażu oraz konfiguracji kamer IP można znaleźć pod adresem https://www.eltrox.pl gdzie można uzyskać również pomoc telefoniczną lub konsultanta onlline.