Lodówka z dwoma agregatami – dlaczego warto ją mieć?

W dzisiejszych czasach ciężko jest żyć bez lodówki – jest to niemal niezbędny sprzęt w każdym domu. Na rynku można znaleźć różnorodne modele – od małych, poprzez średnie, aż kończąc na dużych, posiadających dwa agregatory. I chociaż model z jednym agregatem nadal jest najpopularniejszym rozwiązaniem, widocznym w większości domów to jednak ten ostatni model z dwoma agregatorami ostatnimi czasy zyskuje naprawdę mocno na popularności – pytanie brzmi jednak, czym dokładnie jest taka lodówka i czy warto jest ją posiadać w swoim domu? Jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie?

  1. Działanie lodówki z dwoma agregatorami
  2. Czy warto kupić lodówkę z dwoma agregatami?
  3. Jakie wady mają lodówki z dwoma agregatami?
  4. Ciekawe modele lodówek z dwoma agregatami

Działanie lodówki z dwoma agregatorami

Najpierw warto dowiedzieć się tego, czym tak naprawdę jest agregat. Najprościej mówiąc, jest to element chłodniczy, dzięki któremu temperatura w środku chłodziarki jest na odpowiednim poziomie, niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz w pomieszczeniu, w którym stoi lodówka. Jak wiadomo, większość lodówek wyposażona jest również w zamrażarkę – jednak w modelach mających zaledwie jeden agregat, ten sam element chłodzi wnętrze obu tych miejsc.

Natomiast mając urządzenie z dwoma agregatorami, oba te miejsca są ochładzane osobno. Co więcej dwa agregatory dają też możliwość niezależnego ustawienia temperatury w różnych przestrzeniach chłodziarki. Można więc powiedzieć, że mając dwa agregatory to tak, jakby mieć dwa urządzenia zamknięte w jednym, które działają niezależnie od siebie.

Czy warto kupić lodówkę z dwoma agregatami?

Z pewnością zastanawiasz się nad tym, jakie zalety mają lodówki posiadające dwa agregaty. Przede wszystkim ludzie decydują się na zakup tego rodzaju sprzętu właśnie ze względu na możliwość niezależnego kontrolowania temperatury w chłodziarce i w zamrażarce. Takie rozwiązanie sprawia, że w każdej chwili można wyłączyć jeden z agregatorów bez straty dla drugiego. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy chce się wyłączyć lodówkę na czas wyjazdu chociażby na wakacje. Oprócz tego, takie rozwiązanie pozwala również na swobodniejsze czyszczenie i odmrażanie zamrażarki.

Kolejną zaletą, jaką może poszczycić się lodówka mająca dwa agregatory to fakt, że każdy z agregatorów ma osobny przepływ powietrza – jeden przeznaczony do chłodziarki i drugi do zamrażarki. Osobny przepływ powietrza jest niezwykle istotny szczególnie wtedy, gdy chce się uniknąć nadmiaru wilgoci osadzającej się w środku sprzętu. Dzięki temu produkty spożywcze umiejscowione w lodówce pozostają świeże na dłużej. Nie można także zapominać o tym, że dwa przepływy powietrza sprawiają, że intensywne zapachy jednych produktów żywnościowych nie osadzają się na innych. Każdy, kto kiedykolwiek miał makrelę w lodówce, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo inne produkty żywnościowe przechodzą jej zapachem.

Dodatkowo nie można również zapominać o tym, że lodówka posiadająca aż dwa agregaty efektywniej i szybciej chłodzi i zamraża. Wiele producentów też zastrzega, że posiadając model z dwoma agregatami można spodziewać się również zmniejszenia kosztów używania energii elektrycznej. Nic więc dziwnego, że modele z dwoma agregatami zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.

Jakie wady mają lodówki z dwoma agregatorami?

Na pewno wiele osób uzna za sporą wadę koszty, jakie trzeba ponieść, aby zakupić lodówkę z dwoma agregatorami. Modele dwuagregatowe mogą kosztować sporo więcej, od modeli z jednym agregatem i nie każdy jest przygotowany na taki wydatek. Oprócz tego minusem posiadania takiej lodówki jest także hałas – to właśnie agregator jest odpowiedzialny za jego wytwarzanie. Mając więc w lodówce zamontowane dwa agregatory, hałas staje się podwójny. Nie można też zapominać, że lodówki z dwoma agregatorami należą raczej do tych większych, przez co zajmują więcej miejsca.

Ciekawe modele lodówek z dwoma agregatami

Jeżeli zadajesz sobie pytanie czy warto kupić lodówkę z dwoma agregatami, to z pewnością zastanawiasz się również nad tym, jakie konkretne modele mogą być warte kupna. Mamy kilka modeli, które na pewno mogą się spodobać każdemu, kto szuka dużej i pojemnej lodówki.

Liebherr SBSesf 7212 Comfort – jest to lodówka, która posiada elektroniczny wyświetlacz. Ponadto można w niej uświadczyć zamrażarkę z systemem No Frost, dzięki której nie trzeba jej raz na jakiś czas rozmrażać, jak to ma miejsce w innych lodówkach. Warto również zwrócić uwagę na to, że półki wykonane zostały z bezpiecznego szkła. Co jeszcze warto wiedzieć o tym modelu? Posiada alarm, który uaktywnia się, jeżeli pozostawisz otwarte drzwiczki. Jest to naprawdę solidna lodówka – chłodziarka ma aż 390 litrów, a w zamrażarce można zmieścić 261 litrów.

Liebherr SBSbs 8673 Premium – jest to sprzęt Premium, który na pewno zadowoli wszystkich tych, którym zależy na jak najlepszych sprzętach. Posiada ona bogate wyposażenie, wśród którego można znaleźć automatyczną kostkarkę do lodu oraz podłączenie do bieżącej wody. Ponadto, w lodówce jest również zainstalowany alarm niedomkniętych drzwi oraz alarm uaktywniający się wtedy, gdy w środku wzrośnie temperatura.

Amica BK3185.4DFCAA – nieco mniejszy model lodówki z dwoma agregatami, który idealnie nadaje się pod zabudowę. Pojemność tej chłodziarki to 190 litrów, z kolei zamrażarka pomieści 56 litrów.