Mydlane kwiaty, niebanalna dekoracja i kosmetyk w jednym

Lubimy kwiaty. Świadczą o tym niezliczone ilości bukietów wręczane nie tylko z okazji. Wręczamy sobie na znak wdzięczności, z sympatii, dla poprawy humoru. Każdy pretekst jest dobry. Zawsze są miłym podarunkiem, czy to cięte czy doniczkowe, żywe na nawet sztuczne… A wiecie że są mydlane kwiaty?

Dlaczego lubimy rośliny i kwiaty?

Człowiek z natury dąży do przyjemności i zaspokajania jej potrzeby wobec siebie ale również najbliższych. Otaczamy się rzeczami które lubimy i wprawiają nas w dobry nastrój. Każdy nasz zmysł nastawiony jest na pozytywne doznania. Chociaż zdolni jesteśmy do kompromisów, jak na przykład oglądania ulubionego serialu kosztem przerywania go reklamami to najbardziej cenimy rzeczy doskonałe, a do nich należą rośliny. Niektóre wymagają więcej troski, inne są bezproblemowe ale my decydujemy gdzie je stawiamy i sadzimy. Nie uciekają, nie atakują, swoją obecnością potrafią stać się „przyjaciółmi”. W połączeniu z ogromną ilością form, kolorów i zapachów wydają się być idealne. Kochamy je, cięte, doniczkowe, kwitnące lub przeciwnie tylko liściaste a nawet sztuczne doskonale zrobione na podobieństwo żywych odpowiedników. A czy mogą być jeszcze inne? Tak! Kwiaty mydlane.

Flowerboxy są hitem od kilku lat
Flowerboxy są hitem od kilku lat. Fot: Mydlana Bukieciarnia

Czym są mydlane kwiaty?

Te niezwykłe małe arcydzieła do złudzenia przypominają żywe róże, stokrotki, słoneczniki, hiacynty, goździki, astry, kwiaty wiśni, peonii i tulipanów. W składzie znajdziemy częściowo substancje podobne jak w zwykłej kostce mydła a oprócz tego skrobię kukurydzianą, olej kokosowy, olej mineralny, środki bakteriobójcze oraz perfumy. Ponad to z mydlanych kwiatów powstają piękne kompozycje nie tylko wyłącznie w postaci bukietów. W Mydlanej Bukieciarni, dostaniecie flowerboxy, listy, „bombonierki”, a nawet „pluszaki” i to wszystko z mydlanych kwiatów.

Oryginalne dekoracje z kwiatów mydlanych
Oryginalne dekoracje z kwiatów mydlanych. Fot: Mydlana Bukieciarnia

Swoje walory kosmetyczne utrzymują 24 miesiące a dekoracyjne… dokąd cieszą oczy! Są doskonałym pomysłem na prezent i śmiało można je kupić wcześniej.

W naturze nie występuje taka szeroka gama kolorystyczna barwników, więc zabarwienie otrzymuje się przez sztuczne barwniki, dzięki którym kwiaty dostępne są w kilkunastu odcieniach. Między innymi kremowych, pomarańczowych, fioletu, różu, czerwieni, żółci, zieleni, błękitu, granatu, szarości, złota oraz czarnym.

Jak dbać o kwiaty z mydła?

Ogromną zaletą tego typu dekoracji jest bezproblemowa opieka. Jak podają ich twórcy Mydlana Bukieciarnia „pielęgnacja naszych bukietów właściwie ogranicza się do przecierania zmiotką do kurzu (najlepiej piórkową) lub zimnym strumieniem powietrza z suszarki, nie wystawiania na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych (kwiaty się odbarwią) zbyt niskie temperatury (poniżej -1, kwiaty mogą się uszkodzić) oraz nie dotykania mokrą, wilgotną ręką. Ale kwiatami można udekorować kuchnię czy łazienkę, gdyż odrobina wilgoci z powietrza nawilża kwiatowe płatki i powoduje, że są przyjemnie miękkie w dotyku. Przy tym mają delikatny zapach kwiatowy, właśnie taki mydlany.”

flowerboxy są hitem od kilku lat
Bukiety z kwiatów mydlanych są praktyczne i efektowne. Fot: Mydlana Bukieciarnia

Niebanalna przyjemność z kąpieli

Jak sama nazwa sugeruje kwiaty mają właściwości mydła i oprócz efektownej dekoracji posłużą do kąpieli. Ponieważ zawierają sztuczne dodatki mogą, podobnie jak inne kosmetyki powodować reakcje alergiczne. Nie jest więc wskazane używanie ich przez dzieci i osoby których kosmetyki uczulają.
Gdy będziecie mieli ochotę na nowe kwiaty, te najlepiej obecne spożytkować dodając jeden, dwa do wanny z gorącą wodą. Ładnie się w niej rozpuszczają, barwiąc wodę i tworząc delikatną piankę. Taka kąpiel będzie na pewno niezwykle przyjemnym doznaniem i ukojeniem po ciężkim dniu.

Widok wanienki z kwiatami w łazience z pewnością zachwyci domowników i gości
Widok wanienki z kwiatami w łazience z pewnością zachwyci domowników i gości. Fot: Mydlana Bukieciarnia