Oryginalne osłonki na doniczki

Zanim nadejdzie wiosna i na stałe zagości w naszych ogrodach, wpuśćmy kolor i ciekawe formy do domu stosując nietuzinkowe osłonki na doniczki. Na rynku istnieje wiele sposobów aby zwyczajne, jednokolorowe pojemniki z roślinami ożywić kolorem i formą. Do wyboru mamy plastik, ceramikę, tkaniny a nawet naturalne drewno.

Z polotem, kolorem i humorem

Na przedwiośniu szczególnie brakuje nam kolorów. To specyficzny sezon w którym z utęsknieniem wyglądamy słońca i kwiatów, dlatego ogromnym powodzeniem cieszą się rośliny doniczkowe z marketów. Niestety często stawiane przy ladach kuszą ładnym wyglądem i dopiero w domu orientujemy się, że nieciekawa doniczka psuje ich urok. Dobrym i szybkim rozwiązaniem są ceramiczne kubki i filiżanki w jakich na co dzień pijamy kawę. Jeżeli komuś ten pomysł wyjątkowo się spodoba, a posiadana porcelana okaże się być zbyt mała na pewno znajdzie na rynku coś większego. Producenci dekoracji prześcigają się w pomysłach które czasami są bardzo oryginalne, hitem tej wiosny będą osłonki zwierzaczki. Jednokolorowe lub we wzorki wraz z kwitnącą prymulką mogą być przyjemnym prezentem walentynkowym.

Drewniane osłonki i skrzyneczki

Styl eko od kilku lat nieustannie jest na czasie. Naturalne pojemniki z drewna doskonale będą współgrały z każdą przestrzenią. Wystarczy dobrać odpowiednią formę i wielkość aby wnętrzu nadać przytulności.
Jednokolorowa paprotka posadzona w skrzynce z recyklingu świetnie sprawdzi się nawet w nowoczesnym salonie. Minimalistyczna forma i ograniczenie do dwóch kolorów nadaje kompozycji uniwersalności. Dla miłośników sielskich klimatów polecamy osłonki z brzozy i bielonych patyków.

Jutowa tkanina, czyli pomysł naprędce

A co zrobić gdy okazuje się że nudna doniczka nie mieści się w żadną osłonkę, a nie ma czasu na bieganie po sklepach? Wcale nie musimy się poddawać. Wystarczy odrobina tkaniny i dekoracyjna wstążka aby kwiat nabrał nowego wyglądu i mógł dumnie stać na stole lub komodzie. Pamiętajmy tylko żeby najpierw doniczkę wstawić w jakikolwiek pojemnik bez dziurek. W przeciwnym razie po każdym podlewaniu będziemy mieć kałużę, ponieważ materiał nie zatrzyma wody.

Aby jak najtrafniej dobrać osłonkę najlepiej mieć taką doniczkę przy sobie, ewentualnie bardzo zbliżoną rozmiarem lub dokładnie zmierzona średnica, wysokość i szerokość podstawy. Teoretycznie sama średnica powinna wystarczyć, jednak bywa że zakupiona osłonka okazuje się zbyt płytka, głęboka, albo zwężona ku podstawie.