Pantone wybrało kolory roku 2021

Mijający rok był niezwykle trudny dla całego świata. Począwszy od najcenniejszego zdrowia poprzez życie codziennie i finanse. Gwałtownie dokonujące się zmiany, których jesteśmy świadkami mają wpływ także na design. Pod ich wpływem Pantone Color Institute na 2021 wybrał dwa kolory.

Od ponad 20 lat na przełomie jesieni i zimy Pantone Color Institute wybiera kolor przewodni następnego roku. Swoją decyzję poprzedzają analizami z całego świata. Na Pantone Color of the Year wpływ ma zarówno gospodarka, pragnienia, zamiłowania, ale również sytuacje losowe jak chociażby walka z epidemią. Brak stabilności, strach, nadzieje to wszystko sprawiło iż tym razem wybrano dwa kolory. Nie jest to pierwszy taki wybór, gdyż już w 2016 roku Pantone ogłosiło dwa kolory przewodnie.

color pantone 2021
Kolory Pantone 2021 doskonale się uzupełniają

Nadzieja i odwaga

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating z pozoru są zupełnie przeciwstawne.

Mijający 2020 rok był dla nas wszystkim wielkim sprawdzianem. W 2021 będziemy ponosić jego konsekwencje, co obrazują kolory wybrane przez Pantone Color Institute. Dostaliśmy szansę na dalsze życie, miejmy odwagę wprowadzać tylko dobre zmiany.

Delikatna szarość 17-5104 kojarzy się z prostotą, przejściem z ponurej czerni w olśniewającą biel. Jest symbolem niezawodności i solidności, a jednocześnie skłania do spokoju i opanowania, dodaje odwagi. Wzięty z natury i solidnych skał. Od szarości wszystko się zaczyna, jest barwą uniwersalną doskonale łączącą się z każdą branżą i dziedziną życia.

13-0647 Illuminating to rozświetlająca żółć. Kolor jasności, światła, słońca i nadziei. Często chętnie wykorzystywany do rozjaśnienia pomieszczeń. Żółte dodatki, meble czy nawet ściana wnoszą świeżość. W modzie uważany jako symbol odwagi i pewności siebie. Dodaje energii której teraz tak bardzo potrzebujemy.

color pantone 2021 people
Lubimy szarości za ich uniwersalność, lecz teraz potrzebujemy słonecznej nadziei

Jak łączyć szarość z żółtym

Miłośnicy minimalizmu z pewnością będą zachwyceni tym wyborem, bowiem szary żywcem wzięty z natury należy do jednego z głównych kolorów tego nurtu. Bogata paleta odcieni pozwala tworzyć projekty niemal z wykorzystaniem tylko tego koloru. Uzupełnienie go o świetlisty żółty daje gotowe aranżacje, nie wymagające poprawy czy dodania trzeciego koloru.
Wielbicielom klasycyzmu również łatwo przyjdzie wprowadzanie tych kolorów. Od lat intuicyjnie są wybierane w projektowaniu graficznym co świadczy o uniwersalności. Szare dodatki świetnie sprawdzą się zarówno w jasnych jak i ciemnych wnętrzach, natomiast żółty warto wprowadzić jako meble a nawet kolory ścian. Niech dodaje nam energii i wiary w lepsze jutro.

color pantone 2021 wnetrza
Połączenie szarości i żółtego doskonale sprawdza się we wnętrzach