Tapety sposobem na ożywienie wnętrza

W mieszkaniu powinien panować przyjazny, miły klimat. Wtedy jest to przestrzeń, która pozytywnie wpływa na samopoczucie, dodaje energii i pozwala w pełni wypocząć. By stworzyć takie wnętrze, wystarczy zadbać, by znalazły się w nim rośliny. O ile kwiaty doniczkowe wymagają opieki i czasu, o tyle ciekawą alternatywą roślinnego motywu mogą być tapety. To także jeden z ciekawszych sposobów na zmianę wizerunku mieszkania a nawet biura. Będzie przyjemniej i bardziej oryginalnie.

Bogaty wybór wzorów, kolorów i motywów

Obecnie na rynku jest szeroki wybór wzorów i motywów. Od zdjęć z kwiatami wziętych niemal prosto z ogrodu, po regularne wzory. Od kilku lat panuje trend na urozmaicenie wnętrza jedną ścianą. Posiada to ogromną zaletę, gdyż wystarczy drobna zmiana aby całkowicie odmienić wystrój. Także jeżeli okaże się że wybrana fototapeta nam nie odpowiada, koszt jej wymiany będzie znacznie mniejszy niż w przypadku zmiany kilku ścian.
Ciekawym rozwiązaniem będzie tapeta zdjęcie np. lasu, ogrodu czy krajobrazu. Pozostawienie takiej ściany bez jakiejkolwiek aranżacji stanowi dekorację samą w sobie. Przed jej zakupem warto zastanowić się co będzie nas cieszyć i w jakim miejscu najbardziej lubimy przebywać. 

tapeta z motywem roślinnym

Decydując się na fototapetę do dekoracji ściany warto przemyśleć jej wybór. Miłośnikom lata nie polecamy zimowych pejzaży i odwrotnie. Fani ogrodów także powinni być wierni swojej pasji.

Kierując się wyborem fototapety należy rozważyć kilka kwestii. Dla jednych będzie to pójście własnym upodobaniem do kolorów, dla innych utrzymanie stylu wnętrza. Jeżeli chcecie ożywić pomieszczenie i nadać mu energii dobrze wybrać ciepłe, naturalne kolory. Duży wzór świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie kolorów szarych i stonowanych.

tapeta z motywem roślinnym

Jaką tapetę wybrać?

Do sypialni i salonów których zadaniem jest relaks i wypoczynek warto wybrać coś spokojniejszego. Doskonałe będą wzory regularne i stonowane. Powtarzający się motyw roślinny nie odwraca uwagi, wycisza i daje poczucie stabilności. Bez względu czy będą to szarości czy klasyczne zielenie, na pewno doda charakteru każdemu pomieszczeniu. Dla odważnych i lubiących energię można śmiało polecić kolorowe wzory. Ściana pokryta takim motywem doskonale sprawdzi się w kuchni, części jadalnianej a nawet w młodzieżowym pokoju. Świetnym pomysłem jest także udekorowanie pomieszczenia w motyw z fototapety.