Wieńce bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami, aby ułatwić sobie przygotowanie domu z tej okazji, warto wcześniej pomyśleć o dekoracjach. Oczywiście można iść na łatwiznę i wszystko kupić w marketach.
Niemal w każdej branży znajdzie się stoisko z dekoracjami, jednak żadne z nich nie będą tak wspaniałe jak zrobione samodzielnie. Dziś prezentujemy różnorodną gamę wieńców bożonarodzeniowych. 

Zaproszenie do wspólnego świętowania

Wianki z igliwia, szyszek, suszonych owoców, nasion i dekoracji zawieszone na drzwiach wejściowych są jasnym sygnałem że w tym domu się świętuje. Tradycja wieszanie tego typu dekoracji przyszła z zachodu, chociaż staropolską tradycją było również dekorowanie głównego wejścia dekorowanymi gałązkami świerku.
Nie ma jednoznacznych wytycznych jak dekoracja ma wyglądać. Właściwie wszystko zależy od upodobań, możliwości i gustu. Z pewnością wykorzystanie roślin o tej porze roku jest bezproblemowe. W chłodne, jesienno-zimowe dni gałązki świerku, sosny, żywotników a także inne naturalne dekoracje długo utrzymują piękny wygląd.

Wieńce w stylu eklektycznym

Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości zielonych, iglastych gałązek z powodzeniem można wykorzystać barwinek, bluszcz, borówkę czy jemiołę. Kilka odcieni i struktur będą idealnym tłem do różnorodnych dekoracji. Równie dobrze można dodać suszone owoce jarzębiny, głogu i połączyć je z sztucznymi dodatkami. np. brokatowymi jabłuszkami.
A co jeżeli nie mamy elementów zielonych? To nic, przecież nikt nie powiedział że tego typu dekoracja nie może być w innym kolorze. Słomiane lub wiklinowe koło okleić można np. nasionami róży w pięknym czerwonym kolorze. Dodatki w postaci szyszek i innych darów lasu sprawią że będzie to piękna ozdoba na cały sezon.

Wieniec bożonarodzeniowy z powodzeniem można wykorzystać w domu jako stroik rozświetlający salon lub kuchnię. W tym celu wystarczy owinąć go girlandą na baterie lub umieścić świeczki. Jeżeli chcecie cieszyć się prawdziwym płomykiem, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Najlepiej wykorzystać świeczniki, szklanki a nawet dekoracyjne słoiczki.