Projekty domów parterowych Modern House – prawdopodobnie idealne wnętrze do życia z ukrytym potencjałem

Projekty domów parterowych to rozwiązania architektoniczne gwarantujące mieszkańcom wysoki komfort użytkowy. Największą zaletą parterówek jest przede wszystkim brak schodów oraz innych barier architektonicznych, a także możliwość skoncentrowania życia rodzinnego na jednym poziomie nieruchomości. Tego rodzaju projekty doskonale wpisują się w potrzeby głównie rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów. Projekty domów Modern House oferują wysoce funkcjonalny układ, z jasnym podziałem na strefy oraz otwarciem części dziennej domu na taras.

Wygodne życie na jednym poziomie

Projekty domów Modern House mają w szczególności zapewnić mieszkańcom jak największy komfort na jednym poziomie. Budynek bez schodów oraz innych przeszkód architektonicznych, każde pomieszczenie w domu jest łatwo dostępne, zapewniając jednocześnie codzienną łatwość poruszania się pomiędzy poszczególnymi strefami i wnętrzami.

Jeden poziom nie oznacza jednak braku przestrzeni do życia. Przemyślane rozwiązania architektoniczne Modern House pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej, tworząc niezwykle przestronne i funkcjonalne wnętrza wyposażone w wysokiej jakości elementy wykończeniowe.

Postaw na nowoczesne domy parterowe od MODERN HOUSE z poddaszem do adaptacji

Wybierając projekt domu parterowego, warto zastanowić się nad takim, który zapewnia dodatkową przestrzeń do zagospodarowania w przyszłości. Chodzi tutaj o domy parterowe z poddaszem do adaptacji. Tego typu projekty Modern House mają ukryty potencjał, pozwalając na rozbudowę przestrzeni mieszkalnej w przyszłości o dodatkowe pomieszczenia (np. gdy rodzina się powiększy lub gdy pojawi się potrzeba wynajęcia części domu).

Projekt domu parterowego z poddaszem do adaptacji będzie świetnym wyborem szczególnie dla rodzin o ograniczonym budżecie, pozwalając inwestorom na budowę nieruchomości etapami, np. w pierwszej kolejności wykończenie parteru ze strefą sypialną oraz dzienną, a po kilku latach zagospodarowanie poddasza.

Projekty domów parterowych – przede wszystkim funkcjonalność

Nowoczesne domy parterowe od MODERN HOUSE oferują wiele korzyści wszystkim mieszkańcom. Największą zaletą takich brył jest brak schodów, co zdecydowanie ułatwia komunikację z całym domem, zwłaszcza osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Domy parterowe koncentrują życie rodzinne na jednym poziomie, zapewniając jednocześnie prywatność i bardzo wygodną przestrzeń do codziennego funkcjonowania wszystkim domownikom.

Architekci z Modern House przygotowują projekty o wygodnym układzie funkcjonalnym, w którym zastosowany jest jasny podział stref na nocną i dzienną. Część dzienna jest najczęściej otwarta na taras i ogród przy pomocy dużych przeszkleń, które niejednokrotnie wypełniają całą ścianę w salonie. Taki układ zapewnia pełen dostęp do ogrodu oraz maksymalne doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem. Strefa dzienna wydaje się przez to również bardziej przestronna i nowoczesna. W projektach domów parterowych Modern House coraz częściej pojawiają się także duże przeszklenia i wyjścia na ogród z innych pomieszczeń, jak np. sypialnie czy pokoje gościnne.

Energooszczędne domy parterowe

Projekty domów parterowych charakteryzują się najczęściej rozległą bryłą i często wielospadowym dachem. W kolekcji projektów Modern House znajdują się oczywiście propozycje domów energooszczędnych, których bryła sprzyja niskim kosztom eksploatacyjnym. We wszystkich projektach zastosowano wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację, która nie tylko odzyskuje energię z powietrza, ale również oczyszcza je z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, smogu, bakterii oraz wirusów. W wielu projektach pojawiają się energooszczędne instalacje, jak np. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne. Projekty domów parterowych to także doskonałe parametry energetyczne. Architekci z Modern House przewidzieli w nich o wiele skuteczniejsze izolacje i konstrukcje, które ograniczają straty ciepła (minimalizują występowanie mostków termicznych).