Zakupy on-line; produkt miesiąca – zamykany kubek ze słomką z Aliexpress

Chyba już każdy ma coś kupionego online. Nawet jeśli nie zamówił to osobiście to za czyimś pośrednictwem. Nic dziwnego że zakupy przez internet są niezwykle popularne. Po pierwsze mamy nieporównywalnie większy wybór niż w sklepach stacjonarnych, często jest taniej i szybciej… pod warunkiem że wiemy co szukamy. Niestety istnieje ryzyko kupienia klasycznego bubla który tylko dobrze wyglądał na zdjęciach. Dlatego warto poznać sklep, sprzedawcę a nawet w miarę możliwości produkt który zamierzamy kupić. 

My specjalnie dla was przetestowaliśmy innowacyjny kubek “niekapek” z pokrywką. Wbrew pozorom to nie jest kubek tylko dla milusińskich 😉 Zamiast klasycznej pokrywki posiada on membranę zamykającą. Kubki z pokrywkami na stałe zagościły w naszych domach, w pracy, w podróży. Nic dziwnego, są praktyczne, a wielorazowego użytku dodatkowo wpisują się w eko ideologię.

Kubek niekapek z pokrywką – czym się wyróżnia

Nie ma się co oszukiwać, kubków z pokrywką na rynku jest całe multum. Porcelanowe, metalowe, termosy czy plastikowe otwierane w mniej lub bardziej skomplikowany sposób składają się z naczynia na płyn i pokrywki. Jedne bardziej szczelne, inne mniej ale zawsze trzeba pamiętać o dwóch elementach, ale nie posiadając kubek “niekapek”

Wyjątkowa cecha tego kubka to pokrywka w postaci membrany, zamykana na 'twist’ dzięki czemu jest łatwa w obsłudze i umożliwia szybkie otwieranie oraz zamykanie. Po otwarciu membrany kubek można używać jak zwykłego kubka. Do zestawu dołączona jest składana metalowa słomka z elastycznym, przeźroczystym łączeniem. Po włożeniu słomki i zamknięciu membrany kubek dalej zachowuje szczelność, nie licząc oczywiście słomki którą napój może się wydostać.

Co zawiera zestaw kubka “niekapek” i ile czekaliśmy na dostawę

Zamawiając na Aliexpress warto patrzeć na okazje z szybką dostawą. Właśnie w taki sposób zamówiliśmy nasz gadżet. Dotarł faktycznie, dokładnie 14 dni po zamówieniu. Co ciekawe zamawiany był z innymi produktami które nie miały tego oznaczenia i one dotarły później.

Zestaw składa się z kubka z membraną, słomki w trzech elementach do samodzielnego złożenia – dwóch części metalowych i elastycznego łącznika oraz szczoteczki do czyszczenia słomki. Do tego dołączona jest instrukcja użytkowania w kilku językach, jednak próżno szukać tam polskiego.

Ile kosztował innowacyjny kubek z membraną

Zakupy robiliśmy w czasie promocji Aliexpress i zapłaciliśmy niecałe 50 zł chociaż u innych sprzedawców cena wahała się od 50 do 80 zł. Ten przedział cenowy utrzymuje się do teraz jednak jest zależny również od wybranego wzoru (jak to często bywa u sprzedawców na Ali) Natomiast na Allegro znaleźliśmy najtańsze za ponad 160zł i wyłącznie od sprzedawców z zagranicy.

Recenzja po tygodniu użytkowania

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego że wykonany jest z dobrego plastiku. Po umyciu klasycznym płynem do naczyń, usunięte zostały wszystkie zapachy. Nawet po wlaniu wrzątku nic się nie dzieje. Plastik nie mięknie, nie pachnie, a dzięki podwójnym ściankom gorący płyn nie parzy w ręce. Zamknięcie działa doskonale w każdej temperaturze. Na początku wymaga odrobiny wprawy gdyż blokady wymagają lekkiego uniesienia w górę, jednak po kilku dniach otwiera się i zamyka intuicyjnie. 

Niestety kubek reklamowany jest jako termos co zdecydowanie mija się z prawdą. Wrząca herbata po godzinie w chłodnym pomieszczeniu wystygła niemal całkowicie.

Mycie kubka nie sprawia żadnych problemów. Membrana otwiera się całkowicie więc można go dokładnie umyć. Osady z herbaty usuwają się bez problemów. Nawet nie było potrzeby mycia kubka w zmywarce.

Nasza opinia

Nie da się ukryć że kubek się sprawdził, chociaż nie jako termos. Biorąc pod uwagę szczelność, łatwość obsługi i całokształt produktu, niektórzy z nas już zamówili kubki dla siebie. Przeważyła szczelność i dobrej jakości plastik. Dla innych koszt około 60 zł to zdecydowanie przesada. Oczywiście wydatek może być różny, w zależności od portalu na jakim go kupujemy, jednak kupienie taniej jest losem szczęścia. To czy faktycznie kubek zasługuje na uwagę przekonamy się dopiero gdy posłużą długi czas.