Kiedy zatrudnić złotą rączkę?

Koszty usług rosną wraz z zapotrzebowaniem i pomimo ogromnej konkurencji w prawie każdej branży, znaleźć fachowca “od ręki” jest niemal niemożliwe. Gdy już mamy na tyle szczęścia aby ktoś poświęcił chwilę na rozwiązanie naszego problemu, jest pewne że będzie to ekstra płatne. Bez względu czy będzie to hydraulik, ślusarz albo inny specjalista musimy liczyć się z tym że zajmie się on tylko zgłaszaną usterką a zrobienie czegokolwiek “przy okazji” będzie wymagało kolejnej wizyty (lub dopłaty) a co za tym idzie kolejnego wydatku.

Każde miejsce gdzie się żyje, wypoczywa lub pracuje jest narażone na zniszczenia. Prędzej czy później zajdzie potrzeba jakiejkolwiek naprawy. Wymiana kranu, zamocowanie gniazdka czy montaż zmywarki to specyficzne prace, drobne aczkolwiek wymagające wiedzy, odpowiednich materiałów i narzędzi. Można pokusić się wykonać je samemu lub zlecić profesjonaliście i niekoniecznie musi być to przedstawiciel konkretnego zawodu.

ślusarz Gdańsk
Ślusarz Gdańsk

Fachowiec pilnie poszukiwany

Na rynku ogłoszeniowym coraz częściej swoje usługi oferują tak zwane “złote rączki”. Przeważnie są to ludzie trudniący się właśnie naprawami wszystkiego po trochu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wielu gospodarstw domowych, ponieważ w odróżnieniu od zawodowców, znają się oni oględnie na niemal każdej dziedzinie. Gdy już zdecydujecie się na zamówienie wizyty “złotej rączki” można sprawdzić całe mieszkanie i przed pierwszą rozmową zapisać wszystkie potrzeby. Istnieje duża szansa iż za jednym razem specjalista rozwiąże wiele problemów, a także zaoszczędzi nam kosztów.

Złota rączka przy remoncie

W tej kwestii zdania są podzielone, głównie na fakt iż trudno aby człowiek do wszystkiego, posiadał liczne uprawnienia i miał czas na specjalistyczne szkolenia podnoszące jego wiedzę i umiejętności. Na przykład nieodpowiednie założenie instalacji elektrycznej może mieć tragiczne skutki i narazić nas na koszty, dlatego specjalistyczne prace lepiej zlecić konkretnym majstrom. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja jeżeli remont jest czysto kosmetyczny. Wówczas wybranie fachowca jest kwestią indywidualną, a najlepszym kryterium mogą być rekomendacje. Nie ma lepszego dowodu na profesjonalizm niż inny zadowolony właściciel mieszkania.

Można również spróbować sił samemu, lepiej jednak przed przystąpieniem do działania poznać zakres planowanych prac. Z pewnością pomocne w tym będą portale o tematyce remontowo-budowlanej jak na przykład cyka.pl