Rośliny domowe – naturalne filtry powietrza

Rośliny doniczkowe od lat pełnią ozdobną funkcje w naszych domach i biurach. Ustawione na parapetach, półkach i stojakach stanowią naturalny element dekoracyjny. Dają nam poczucie bliskości z naturą, koją nerwy i pobudzają kreatywność. Warto jednak przy aranżacji wnętrz wziąć pod uwagę fakt, że wiele z nich ma właściwości oczyszczające powietrze i prozdrowotne. Dobierając odpowiednio rośliny, możemy stworzyć, czystą i ładnie zaaranżowaną przestrzeń, pełną pozytywnej energii, która umożliwi efektywną pracę, i ułatwi odpoczynek.

Aloes nie tylko dla ciała

Sukulentów liściowy, który liczy ponad 500 gatunków. Charakteryzuje się silnymi właściwościami przeczyszczającymi, bakteriobójczymi a także znacznie przyspiesza proces gojenia ran. Powszechnie znany jest jako dodatek do kremów, balsamów i olejków. Coraz częściej gości w naszych domach jako naturalny odświeżacz powietrza. Zwiększa poziom tlenu w pomieszczeniu i pochłania dwutlenek węgla. Jako roślina długowieczna, rośnie stosunkowo powoli ale jest niezwykle łatwy w uprawie.

Skrzydłokwiat – dekoracyjne liście i kwiaty

Wyjątkowa roślina doniczkowa o pięknych lśniących liściach i skromnych pręcikowatych kwiatach z białymi okwiatami. Znana w Polsce od kilkudziesięciu lat. Niezwykle prosta w uprawie, jedynym mankamentem jest konieczność odnawiania roślin co 5-8 lat. Skrzydłokwiaty tworzą w pomieszczeniu dobry klimat, oczyszczając powietrze z toksycznych substancji. Walory ozdobne skrzydłokwiatu, długi czas kwitnięcia i właściwości odświeżające sprawiają, iż roślinę można spotkać w wielu mieszkalnych wnętrzach oraz biurach, z dużą ilością sprzętu elektronicznego.

Bluszcz doniczkowy dla szybkich efektów

W warunkach domowych roślina jest prosta w pielęgnacji, a dekoracyjne liście pozostają atrakcyjne przez cały rok. Niezwykle szybko się rozrasta i znosi niemal każde warunki, od wilgotnych pomieszczeń po zacienione. Z powodzeniem można go hodować w łazienkach na północnej stronie.
Bluszcz ma właściwości odświeżające. W ciągu kilku godzin oczyści powietrze z nagromadzonych toksyn i dostarczy dobrej energii. Roślina doskonale znosi cięcie, więc można ją formować zgodnie ze swoimi upodobaniami.

bluszcz doniczkowy dla szybkich efektów

Na rynku istnieje szereg roślin o wielu formach, kształtach i upodobaniach. Jedne filtrują powietrze wolniej, inne zaś niezwykle szybko, ale należy pamiętać że wszystkie produkują tlen. Ustawione blisko miejsc gdzie często odpoczywamy będą wpływać kojąco i będą wspaniałą namiastką ogrodu czy parku.