Ubezpieczenie domu, rodziny i samochodu w jednym – czy to możliwe?

Wykupienie kompleksowej ochrony dla siebie, swoich bliskich i mienia jest niezwykle istotne. Pozwala czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji, niezależnie od zdarzeń losowych. ERGO Hestia oferuje indywidualną konfigurację ubezpieczeń, która zapewni Ci kompleksową ochronę w wielu sytuacjach życiowych.

Z tekstu dowiesz się:

 • z jakich wariantów ubezpieczenia samochodu możesz skorzystać,
 • co podlega ochronie w ramach ubezpieczenia domu,
 • jakie ubezpieczenia chronią rodzinę, kiedy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek,
 • jaki wariant ubezpieczenia zapewnia najbardziej kompleksową ochronę.

Dbanie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych to priorytet. Nic nie zapewnia takiego spokoju jak świadomość, że w razie nieszczęśliwego wypadku, wszyscy członkowie rodziny są odpowiednio zabezpieczeni. Przedstawiamy korzyści płynące z wyboru pakietu ubezpieczeń, który kompleksowo ochroni Ciebie i Twoich najbliższych.

Ubezpieczenie samochodu – nie tylko OC

Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do posiadania ważnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów. W razie wypadku ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowania dla poszkodowanego nie z kieszeni sprawcy zdarzania, a ze środków jego ubezpieczyciela. Jeśli jednak zależy Ci na większej ochronie, sprawdź inne warianty OC dostępne u ubezpieczycieli. OC w ERGO 7 w wariancie II lub III to ubezpieczenie ERGO Hestia dzięki któremu zabezpieczysz się także w razie zbitej lub pękniętej szyby. Będziesz mógł także liczyć na holowanie pojazdu i pojazd zastępczy, jeśli będziesz sprawcą wypadku oraz pomoc telefonicznego asystenta prawnego w związku z problemami prawnymi dotyczącymi użytkowanego pojazdu.

Na jakie jeszcze ubezpieczenia poza OC warto zwrócić uwagę?

 • Autocasco (AC) – ubezpieczenie na wypadek m.in. zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem, kradzieży pojazdu, a nawet uszkodzenia wnętrza pojazdy przez ubezpieczonego lub jego zwierzę.
 • Assistance – zapewnia natychmiastową pomoc na drodze. W zależności od oferty Car Assistance może obejmować pomoc w razie wypadku lub awarii w uruchomieniu auta, holowanie pojazdu, organizację pojazdu zastępczego czy dowóz paliwa.
 • NNW KiP – ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Kierowcy i Pasażerów obejmuje odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w trakcie użytkowania pojazdu (prowadzenia auta, wsiadania i wysiadania z pojazdu, tankowania).

Ubezpieczenie domu – chroń swój najcenniejszy dobytek

Dom to nie tylko miejsce, w którym mieszkasz, lecz także Twoja cenna własność. Warto więc go ubezpieczyć. Zwróć uwagę na pakiet ERGO 7, dzięki któremu chronisz Twój dom, ale też jego wyposażenie (meble, sprzęt RTV i AGD, rzeczy osobiste) od skutków nieszczęśliwych zdarzeń. Ubezpieczona może być również architektura ogrodu (meble ogrodowe, nasadzenia, ogrodzenie), trwale zamontowane kamery czy fotowoltaika.

Nie jesteś w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć – zdarzenia losowe takie jak pożar, wybuch, osunięcie się ziemi czy nawet huragan, występują nagle i mają działanie niszczycielskie – przed skutkami tych nieszczęść chroni Cię już I Wariant ubezpieczenia. Zdarzają się również powodzie, ale na szczęście możliwe jest rozszerzenie ochrony o ich skutki.  

Ubezpieczenie rodziny – zapewnij ochronę swoim najbliższym

Zdrowie i życie Twoje oraz najbliższych jest nie do przecenienia. Warto więc zaopatrzyć się w ubezpieczenie dla rodziny, które zagwarantuje najlepszą ochronę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

 • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – zapewnia możliwość wypłaty świadczenia za trwały uszczerbek na zdrowiu czy śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • SOS Assistance – dzięki któremu otrzymasz pomoc (lokal zastępczy, dozór mienia, transport) w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu na skutek zdarzeń losowych, gdy dalsze zamieszkiwanie w nim będzie niemożliwe.
 • Home Assistance – zapewnia wsparcie w awariach domowych, np. pomoc ślusarza czy hydraulika.
 • Medical Assistance –pomoc w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku – obejmuje np. wizytę lekarza lub teleporadę, dowóz leków czy wizytę pielęgniarki.

Pakiet ubezpieczenia – najszybsza i najbardziej kompleksowa ochrona

Aby zapewnić kompleksową ochronę sobie, najbliższym oraz swojemu mieniu, warto wybrać taki pakiet ubezpieczeń, który będzie dopasowany dokładnie do Twoich potrzeb. Dlaczego ubezpieczenie ERGO 7 będzie najlepszym wyborem? Zobacz:

 • Każde ubezpieczenie będzie zawarte w tej samej firmie i dostępne w jednym osobistym koncie klienta.
 • W zależności od potrzeb możesz łączyć ze sobą ubezpieczenia, wybierać różne ich warianty, a w razie potrzeby także rozszerzać ich zakres.

Objęcie wszystkich ryzyk  jedną umową ubezpieczenia z pewnością usprawni proces działania, jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Z tak kompleksową i elastyczną ochroną nie musisz obawiać się o swoją rodzinę, dom ani samochód. Niezależnie od zdarzeń losowych, wszystko pozostanie pod kontrolą.


Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA