Poduszki – dekoracja i wygoda

Co zrobić jeżeli marzy nam się piękna aranżacja salonu i chcemy w oryginalny sposób urządzić pokój gościnny, dziecięcy albo sypialnię? Na dodatek nie mamy zbyt wielu pieniędzy na dekoracje. Nic straconego! Na co możemy postawić? Na tak ciekawy dodatek, jakim są poduszki dekoracyjne.

Dzieci to niezwykle wymagający domownicy. Gdy pojawiają się na świecie, wywracają go zupełnie, sprawiając że nic nie jest już ani proste ani oczywiste, a co najbardziej zdumiewające, niezwykle szybko wyrastają z upodobań. Trudno co roku zmieniać wystrój ich pokoju, zwłaszcza że nie ma pewności czy ukochana bajka za chwilę się nie znudzi i znów zażyczą zmiany ścian. O wiele prościej wyposażyć otoczenie w pluszaki. Milusińscy chętnie śpią z zabawkami, co niestety nie zawsze jest bezpieczne i praktyczne. Tutaj doskonale sprawdzą się poduszki-pluszaki. W sklepach dla dzieci, a także w internecie bez problemu znajdziemy postaci z bajek na poduszkach a nawet pościeli. Kreatywni rodzice z pewnością sami stworzą poduszkowe, bajeczne otoczenie.

Skromnie ale nie nudnie

Ciekawym rozwiązaniem są poduszki w jednakowym kolorze ale z innymi fakturami

Przez wiele sezonów modne było projektowanie wnętrz w kilku kolorach, z akcentem na jeden przewodni. Po dziś dzień ten styl ma wielu zwolenników, chociażby ze względu na prostotę jego wdrażania. Obecnie panujący trend do mieszania i wprowadzania coraz śmielej eklektyzmu nie wszystkim odpowiada. Jeśli boicie się zbyt ekstrawaganckich rozwiązań, a jednocześnie chcecie odrobinę pójść za modą, można bawić się w łączenie różnych faktur i materiałów w jednym kolorze. Takie minimalistyczne szaleństwo sprawi że pomieszczenie nabierze świeżego wyglądu, ale nie będzie kuło w oczy, ani sprawiało wrażenia bałaganu.

W internecie jest mnóstwo wykrojów i wzorów poduszek i poszewek. Równie wiele jest osób zajmujących się szyciem na zlecenie. Jeżeli więc sami nie macie możliwości stworzenia wymarzonej poduszki, a sklepowy asortyment wam nie odpowiada, śmiało można zlecić prace krawcowej.

poduszki z przesłaniem
Napisy, sentencje, cytaty świetnie wyglądają nie tylko na koszulkach czy torbach, ale równie ciekawie na poduszkach.

Spersonalizowane prezenty robią furorę między innymi ze względu na cenę. Wśród nich znajdują się również poduszki. W tańszych wersjach są to nadruki wymagające specjalnego, delikatniejszego traktowania. Jeśli służą wyłącznie dekoracyjnie z pewnością długo posłużą. Do użytku praktycznego lepiej sprawdza się haft maszynowy. Praktycznie nie ma już ograniczeń co do kolorów i wzorów. Z powodzeniem można zlecić wykonanie samego napisu, jak i ciekawej grafiki. Czyż obudzenie się na poduszce z miłym przywitaniem nie nastraja przyjemnie na cały dzień?

Jak widać świetnie sprawdzają się w naszych pokojach, a ułożone na sofach i kanapach, mogą być ciekawym akcentem. Intrygujący kolor, który będzie przyciągał uwagę, nietypowy kształt oraz wzór – oto drobiazgi, dzięki którym można osiągnąć wspaniałe efekty. Poduszki dekoracyjne mogą się pochwalić ciekawymi strukturami oraz nadrukami, mogą też przyciągać uwagę kolorowymi haftami. Taka dekoracja wnętrza sprawdzi się zarówno w tradycyjnym salonie, jak i w tym pokoju gościnnym, w którym postawiono na nowoczesny styl. Możliwości wykorzystania poduszek dekoracyjnych jest przecież sporo, a osoby mające talent do prac ręcznych mogą samodzielnie stworzyć wiele ciekawych dekoracji tego typu. A że każdą poduszkę można wykorzystać w praktyczny sposób, staną się one nie tylko pięknymi, ale i funkcjonalnymi dodatkami do niejednego wnętrza.