Najbardziej rozpoznawanym symbolem Bożego Narodzenia jest choinka. Iglaste drzewko, niegdyś świerk pospolity dekorowane ozdobami z papieru, szkła, plastiku a nawet drewna, owinięte łańcuchem lampek i włosami anielskimi musiało gościć w każdym domu. Dziś niekoniecznie jest ono jedynym istotnym elementem świątecznego wystroju.
Święta Bożego Narodzenia to okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Robienie świątecznych dekoracji nie musi być domeną najmłodszych. Wiele aranżacji wymaga pomocy starszych dzieci a nawet zaangażowania wszystkich członków rodziny. Z pewnością po wspólnym strojeniu domu, kolacja wigilijna będzie przyjemniejsza.
Choinka jako element dekoracyjnej kompozycji
Dzięki temu że współczesne sztuczne dekoracje wykonane są w wysokiej jakości, można pokusić się o drzewko w innym kolorze niż klasyczne zielone. Białe, srebrne czy złote imitacje świerku doskonale mogą być jednym z elementów wystroju, utrzymanego w jednolitej tonacji. Stylu i szyku dodadzą licznie zastosowane światełka w postaci lampek, świeczek i tealightów.
Zielona girlanda dodaje przytulności
Praktycznie każdemu meblowi można nadać bożonarodzeniowy styl, na przykład kładąc na nim stroik ze świerku, jodły, szyszek i bombek. Zielony kolor iglastych drzew i krzewów pasuje do wszystkich wnętrz, zwłaszcza o tej porze roku.
Wbrew pierwotnemu przeznaczeniu również girlandy doskonale sprawdzą się jako dekoracja szafki. Pamiętajmy że piękno nie wymaga równowagi. Odważnym proponujemy asymetryczne przystrojenie. Klasyczne lampki, bombki i gwiazdy dopełnią efektu.
Dekorujemy ściany
Kurtyny światełek wyglądają pięknie, zwłaszcza po zmroku. Na rynku można kupić wiele ich kombinacji. Od stale świecących po mrugające w różnych kolorach i prędkościach. Doskonale prezentują się zarówno na świeżym powietrzu jak i wewnątrz i są ciekawym sposobem na zagospodarowanie pustej ściany. Co jeżeli ich blask przeszkadza nam w mieszkaniu a chcemy zasłonić pustą przestrzeń? Tutaj sprawdzą się papierowe kurtyny, najczęściej z gwiazdek.