Rozświetlone stroiki świąteczne

Boże Narodzenie to szczególny czas. W jego specyfikę wpisuje się szereg drobiazgów które razem tworzą niepowtarzalny klimat. Jednym z jego elementów jest zapach świerku i blask świec, który idealnie łączy stroik. Podpowiadamy jak zrobić tę piękną i nastrojową dekorację. 

Świece w roli głównej

Na samym początku tego projektu przypominamy o zagrożeniu jakie niesie połączenie ognia i gałązek igliwia. Dekoracje z wykorzystaniem świec pod żadnym pozorem nie mogą pozostać bez opieki. Najlepiej jeżeli są one elementem dekoracji stołu który mamy cały czas na widoku.
Najprostszą kompozycję zrobicie w dużym talerzu lub na półmisku z wodą, do którego włożycie gałązki świerku, jodły, sosny czy innych elementów roślinnych. Do ozdobienia można wykorzystać szyszki, kokardy albo sztuczne dekoracje. W środek wystarczy włożyć wysokie świece, tak aby stanęły stabilnie na podstawce z wodą.

Ogień w świeczniku i większe możliwości

Jeżeli pomimo najszczerszych chęci nie możecie powstrzymać się od drzemki i obawiacie że nie zgasicie świec na czas, to pomysł idealny dla was!
Aby płomień nie zagrażał bezpieczeństwu, wystarczy wsadzić świecę lub tealighty do szklanego świecznika. Doskonale do tego nadadzą się również szklane wazony, szklanki a nawet słoiczki. Przystrojone suszonymi owocami i wstawione w środek żywego stroika będą idealną i optymalnie bezpieczną dekoracją.

Światełko z drucika, lampek i tealightów na baterie

Skoro technologia pomaga nam zachować bezpieczeństwo i wygląda ciekawie, dlaczego z niej nie skorzystać?
W sklepach z dekoracjami i drobnymi gadżetami do domu znajdziemy szeroki wachlarz światełek na baterie. Od imitujących klasyczne tealighty i świece, poprzez kolorowe lampki aż po świecące druciki. Bez trudu możecie zrobić kompozycję w ulubionym kolorze włącznie z dopasowanym kolorem sztucznego blasku. Taki stroik nie tylko będzie trwalszy ale i znacznie bezpieczniejszy.

Pamiętajmy że Boże Narodzenie to przede wszystkim czas miłości i bliskości z najważniejszymi dla nas osobami. Tworząc świąteczne aranżacje, zadbajcie aby były jak najmniej kłopotliwe i jak najbardziej bezpieczne.